مدیرعامل تلوبیون: در حال حاضر تلوبیون ۱۵ میلیون کاربر دارد : بلاگ تلوبیون
در رسانه‌هامصاحبه‌ها

مدیرعامل تلوبیون: در حال حاضر تلوبیون ۱۵ میلیون کاربر دارد

مدیرعامل «تلوبیون» درباره سازوکار فعالیت شبکه‌های اینترنتی، که در این سامانه به هر یک از نامزدهای ریاست جمهوری اختصاص پیدا کرده است، توضیحاتی ارائه کرد و از رسیدن کاربران تلوبیون به ۱۵ میلیون کاربر فعال ماهانه خبر داد.

احمد خورشیدی مدیرعامل تلویزیون تعاملی تلوبیون در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شبکه‌های اینترنتی که در سامانه تلوبیون برای نامزدهای ریاست جمهوری قرار داده شده است توضیح داد: امسال تکلیف قانونی بر عهده معاونت فضای مجازی صداوسیما گذاشته شد تا بنا بر آن جهت سهولت و دسترسی بهتر به آرا نامزدها در فضای مجازی شبکه‌هایی به آنها اختصاص داده شود.

وی با اشاره به فرصت ویژه تلوبیون برای نامزدها بیان کرد: تلوبیون حدود ۱۵ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و این فرصت مهیا شده تا نامزدها از این فرصت استفاده کرده و نظراتشان را به صورت دائم با مخاطبان به اشتراک بگذارند.

خورشیدی درباره تدابیری که برای این منظور اندیشیده شده است گفت: ما امکاناتی را فراهم کردیم که هر کدام از نامزدها یک شبکه خطی اختصاصی داشته باشند و به صورت زنده و آرشیوی مطالب و محتوای تصویری خود را به اشتراک بگذارند. معاونت فضای مجازی به ازای هر نامزد یک استودیوی با امکانات کامل تجهیز کرده و هفت استودیو با امکانات کامل از جمله دوربین، پک کامل صدا و نور, پلی اوت و… در اختیارشان قرار گرفته است.

وی درباره هزینه این امکانات تصریح کرد: از امکانات موجود صداوسیما استفاده شده و هزینه اضافی انجام نشده است، این اقدام در جهت رویکرد عدالت رسانه‌ای بوده است.

شبکه‌های اینترنتی ۲۴ ساعته در اختیار نامزدها

مدیرعامل تلوبیون درباره ساز و کار برنامه‌های انتخاباتی تصریح کرد: استودیوها برای برنامه‌ها و شبکه‌های اینترنتی تلوبیون به صورت ۲۴ ساعته در اختیار نامزدهاست، البته لزوماً نیاز نیست نامزدها در استودیو باشند و از هر استودیو و دفتر دیگری هم، می‌توانند از این کانال‌ها پخش زنده داشته باشند.

محتوایی که تولید و پخش می‌شود ذخیره و آرشیو شده و در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد و علاوه بر محتوایی که نامزدها ویژه این کانال‌ها تولید می‌کنند تمام محتوای مربوط به هر نامزد که در رسانه ملی پخش می‌شود هم در کانال‌ها بازپخش می‌شود و مردم می‌تواند دنبال کنند که از یک نامزد چه محتوایی عرضه شده استوی درباره تعداد مخاطبانی که می‌توانند از طریق تلوبیون به صورت همزمان مخاطب کانال‌های نامزدها قرار بگیرند بیان کرد: پیش از این یک میلیون نفر می‌توانستند به صورت همزمان مخاطب یک کانال قرار بگیرند و با تدابیر ویژه ای برای انتخابات به سه میلیون کاربر همزمان افزایش داده شد تا درخواستی از طرف کاربران بی پاسخ نماند. همچنین مخاطبان می‌توانند این کانال‌ها را با کیفیت خوب و اچ دی و با اینترنت نیم بها تماشا کنند.

ممیزی با تلوبیون نیست

خورشیدی اضافه کرد: محتوایی که تولید و پخش می‌شود ذخیره و آرشیو شده و در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد و علاوه بر محتوایی که نامزدها ویژه این کانال‌ها تولید می‌کنند تمام محتوای مربوط به هر نامزد که در رسانه ملی پخش می‌شود هم در کانال‌ها بازپخش می‌شود و مردم می‌تواند دنبال کنند که از یک نامزد چه محتوایی عرضه شده است.

وی با اشاره به اینکه این فرصت مورد استقبال نامزدها قرار گرفته است گفت: حداقل روزی دو یا سه نفر از نامزدها در این رسانه پخش زنده دارند و هیچ محدودیتی برای کمیت تولیدات وجود ندارد.

مدیرعامل تلوبیون درباره ممیزی برنامه‌های انتخاباتی نامزدها گفت: ما در این زمینه دخل و تصرفی نداریم و ممیزی و دستورالعمل‌ها توسط همان ستاد که روی سایر محتواها نظارت دارد نظارت می‌شود.

رکورد مصرف بیشینه پهنای باند اینترنت تلوبیون جا به جا شد!

وی در ادامه سخنانش با اشاره به تماشای مناظره اول از طریق تلویزیون بیان کرد: در جریان مناظره اول ریاست جمهوری ۱۴۰۰، بیشینه پهنای باند مصرف کاربران تلوبیون از ۴۵۰ گیگابیت بر ثانیه عبور کرد.

خورشیدی در پایان تصریح کرد: رکورد قبلی مربوط به فینال لیگ قهرمانان آسیا بود و همچنین، مصرف ۳۰ میلیون دقیقه محتوای پخش زنده مناظره توسط کاربران ثبت شد و یک میلیون کاربر تلوبیون در روز گذشته ۱ پتابایت ترافیک (معادل پانصدهزار فیلم سینمایی با کیفیت HD) را مصرف نموده‌اند.

منبع
خبرگزاری مهر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا