۸.۶ درصد مردم از طریق تلوبیون المپیک توکیو را تماشا کردند : بلاگ تلوبیون
روابط عمومی

۸.۶ درصد مردم از طریق تلوبیون المپیک توکیو را تماشا کردند

طبق اعلام مرکز تحقیقات رسانه ملی، ۴۳.۱ درصد مردم «مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰» را از تلویزیون دنبال کردند. ۸.۶ درصد مردم از طریق تلوبیون المپیک توکیو را تماشا کردند

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ را منتشر و اعلام کرد ۴۳.۱ درصد مردم بیننده «مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰» بوده اند و از این میان ۶۲.۲ درصد از عملکرد شبکه‌های سیما در پخش این رقابت‌ها در حد «زیاد» رضایت داشته‌اند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد، بر اساس جنسیت، مردان (۵۵.۱ درصد) بیشتر از زنان (۳۱.۱ درصد)، بر اساس سن افراد، ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها (۵۶.۹ درصد) بیشتر از دیگر گروه‌های سنی و بر اساس تحصیلات، افراد دارای تحصیلات عالی (۵۱.۷ درصد) بیشتر از سایر گروه‌های تحصیلی، از شبکه‌های سیما بیننده المپیک توکیو ۲۰۲۰ بوده‌اند.

۰.۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، «همه مسابقات»، ۱۱.۲ درصد «بیشتر مسابقات»، ۲۹.۷ درصد «تعداد کمی از مسابقات»، ۰.۷ درصد «فقط افتتاحیه مسابقات و ۰.۷ درصد هم «فقط اختتامیه مسابقات» را تماشا کرده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، ۷۳.۲ درصد بینندگان مسابقات المپیک، این رقابت‌ها را از «شبکه سه» و ۲۲.۶ درصد هم از «شبکه ورزش» این رویداد مهم ورزشی را تماشا کرده‌اند. ۴.۲ درصد هم از دیگر شبکه‌ها در جریان این رقابت‌ها قرار گرفته‌اند.

آمار دقیق از محبوبیت ورزش‌ها

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد از میان بینندگان المپیک، ۷۹.۳ درصد مسابقات «کشتی»، ۵۲.۹ درصد مسابقات «والیبال» و ۲۶.۱ درصد هم مسابقات کاراته را بیشتر از دیگر رقابت‌ها تماشا کرده‌اند. فوتبال ۱۴.۹ درصد، وزنه‌برداری ۱۳.۸ درصد، تکواندو ۱۱.۹ درصد، تیراندازی ۸ درصد، بسکتبال ۶.۹ درصد، دو و میدانی ۳.۱ درصد، شنا ۱.۹ درصد، ۱.۵ جودو، بوکس ۱.۵ درصد، دوچرخه سواری ۰.۸ درصد، ژیمناستیک ۰.۸ درصد، شمشیربازی ۰.۴ درصد و هندبال ۰.۱ درصد بیننده داشته‌اند. دیگر رشته‌های ورزشی هم در مجموع ۶.۱ درصد بیننده داشته است.

۸.۶ درصد مردم از طریق تلوبیون المپیک توکیو را تماشا کردند

بر اساس این نظرسنجی، ۵۸.۵ درصد از بینندگان المپیک توکیو عملکرد شبکه‌های سیما را در خصوص «کیفیت پخش به لحاظ دریافت صداوتصویر مطلوب» موفق‌تر از دیگر زمینه‌ها ارزیابی کردند. ۵۲.۶ درصد هم از تسلط گزارشگران مسابقات (گزارش روان و دقیق)، ۵۰ درصد از اجرای مجریان برنامه‌های ویژه المپیک، ۴۸.۱ از پخش کامل مسابقات ورزشکاران ایرانی در المپیک، ۴۳.۶ درصد از اطلاع‌رسانی در مورد زمان پخش و نتایج مسابقات المپیک، ۳۹.۵ درصد از ارائه اطلاعات درباره تاریخچه و حواشی المیپک، ۳۸.۴ درصد از گفتگو با ورزشکاران المپیکی و خانواده آن‌ها در استودیو‌های تهران و توکیو و ۳۶.۹ درصد هم از تحلیل‌های کارشناسی درباره مسابقات المپیک ارزیابی مثبتی داشته‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، ۴.۳ درصد از مخاطبان هم از رادیو شنونده گزارش‌های مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ بوده‌اند. ۸.۶ درصد هم از طریق تلوبیون المپیک توکیو را تماشا کرده‌اند.

از طريق
باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا